Lidová řemesla Kohoutov  2020 se konají dne 8. srpna 2020 od 9.00 - 17.00 hodin. Pokyny včetně přihlášky pro účastníky trhů budou zveřejněny na webových stránkách  https://www.kohoutov.cz/lidova_remesla/remesla.htm  od 1.3.2020  do  31.3.2020. 

Již teď  se můžete  těšit  na  hudební  vystoupení  BANJO BAND IVANA MLÁDKA,  skupiny FAST FOOD ORCHESTRA,  folkové legendy  skupiny  KLÍČ,  anebo zpívajícího  právníka  Ivo  Jahelky.  

 

 

KOHOUTOVSKÁ ŘEMESLA

Tradice řemeslných trhů v Kohoutově je spjata s otevřením Keramického studia Jarmily Tyrnerové. První trhy orientované převážně na keramické výrobky se zpočátku konaly na zahradě keramické školy. Jak postupně počet trhovců vzrůstal, přišla i myšlenky vzít trhy pod patronát obce. A tak se v obci, která je spjatá s tradicí košíkářství, jednou ročně sjíždějí trhovci různých řemesel.

První řemesla uspořádaná obcí se konala v roce 1995 o počtu 22 stánků a 300 návštěvníků. Dnes se pohybujeme u čísla 200 trhovců a 5000 návštěvníků.

Na 200 trhovců předvádí řemesla jako je hrnčířství, malba, modelování, drátování, práce se slámou, kovářství, paličkování, výroba kovových šperků a mnohá další.

Snažíme se o vybírat „pouze poctivé řemeslníky“, takže u nás žádné bambusové ponožky nekoupíte. A to si myslím, že je jedno z kouzel, které láká návštěvníky ze všech koutů naší republiky. Nejednoho návštěvníka láká také kulturní program, který celou akci doprovází. Na třech pódiích je možno shlédnout divadelní a koncertní vystoupení.  Samozřejmě na trzích najdeme různé stánky s občerstvením.

V tento den si také můžete prohlédnout místní pekárnu,  ke  stále pečou pečivo starým  dobrým  způsobem  a den otevřených dveří nabízí také již výše zmíněné keramické studio.

Jak to bývá, byly ročníky silnější, zřejmě nepřekonané zůstanou roky 2006, 2007 a 2008. Byly ročníky slabší, kdy nepřálo počasí, a počet návštěvníků opadl.

Zažily  jsme  bouře ,  déšť,  vichřici,  nedýchatelné  teplo,  ale  stále  nepolevujeme.

V  roce  2019  jsme  za  finančního  příspění Královéhradeckého kraje  vydali  BULLETIN  k  25.  výročí  této  akce. 

 

Doufám, že letošní ročník nám všem nezkazí  pohroma  zvaná  KORONAVIRUS.